9 września 2014

Z motywem ludowym...

Witajcie!

Zdecydowałam się w końcu ozdobić butelkę,  a raczej butelki dwie. Butelki od bardzo dawna stały na półce i czekały na swój dzień. Pierwszą, musicie mi uwierzyć na słowo,  ozdobiłam przy użyciu serwetki, a drugą motywem zaczerpniętym z internetu. Pierwsza butelka prostokątna, motyw ludowy na czarnym tle... Druga butelka o zupełnie innym kształcie... Obie pomalowałam na biało... Nie wiem dlaczego byłam zdziwiona, że po przyklejeniu serwetki z czarnym tłem widać było jasne prześwity ;D Przyklejanie poszło w miarę gładko, nawet serwetka się nie marszczyła. Na koniec lakier, sznurek w kolorze naturalnym na szyjkę i gotowe. Stwierdziłam, że będę miała ładną buteleczkę na wodę do podlewania kwiatków. Miała! no właśnie... moje dziecię, pewnie z zachwytu ;D, w biegu złapało butelkę w rączki i... rozbiła się!  Tylko kilka warstw lakieru uratowało nas przed małymi odłamkami szkiełek. Butelka wylądowała w koszu.
Z drugą butelką było zupełnie inaczej. Całą pomalowałam na biały kolor. Wykorzystałam grafikę z internetu, wydrukowaną na drukarce laserowej i zrobiłam transfer. Na koniec położyłam lakier z połyskiem. Dla ozdoby sznureczek w naturalnym kolorze.
Motyw bardzo mi się podoba. Wybrałam taki, ze względu, na zawartość buteleczki. Mianowicie własnoręcznie zrobiony likier z jajek od naszej osobistej kury ;) Chciałam żeby całość była z nutką czegoś swojskiego ;D Osoba, którą obdarowałam tym 100% hand made  była zadowolona, a to chyba najważniejsze :) Ja jednak dekorowanie butelek  zostawiam sobie na inny bardziej sprzyjający czas :) Odetchnę , przemyślę i znów zabiorę się do pracy :)

Buteleczkę zgłaszam na  I Wyzwanie  w Decu Style Transfer

Pozdrawiam Was cieplutko
Iwona

4 komentarze:

 1. oj to szkoda, że taka tragedia....butelkowanie strasznie pracochłonne jest:) ale ta druga na ludową nutę pięknie wyszła...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny kształt ma ta butelka i świetnie wygląda. Tej czarnej szkoda... Powodzenia w wyzwaniu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. wygląda fantastycznie, ciekawy wzór serwetki:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. piękny motyw i adekwatna zawartość! ;-)))

  OdpowiedzUsuń